Radiestezja,Plan Duszy,Numerologia,Akupunktura,Hirudoterapia,Oczyszczanie energetyczne ,Kursy | Słodycze – dlaczego się przejadamy?
4061
post-template-default,single,single-post,postid-4061,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,

BLOG

Słodycze – dlaczego się przejadamy?

07 Sty 2017, Wysłane przez Sylwia w Ciekawostki

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego czasem mamy napady wręcz na słodycze? Przyczyn jest mnóstwo. Jedną z ciekawszych przyczyn przesadnego apetytu na słodkie jest niezaspokojony głód miłości. Dla naszego umysłu to takie antidotum. Jeśli brakuje nam miłości , czujemy się odtrąceni , mamy wrażenie , że partner nas nie rozumie możemy mieć tendencję do sięgania po słodkie. Słodycze to substytut miłości – jeśli ktoś nas zarzuca słodyczami – może mieć względem nas podświadome poczucie winy. Jeśli dziecko odczuwa dyskomfort – rodzice wynagradzają to , czego nie otrzymało – kupują słodycze. Później taki schemat przenoszony jest na życie dorosłe – odczuwamy niedosyt – sięgamy po słodkie.
Oczywiście jest jeszcze podział – każdy ze słodyczy ma swoje wytłumaczenie – co takiego dzieje się w nas.
woman-674977_1920
I tak jednym z przykładów jest czekolada – jeśli zbyt często po nią sięgamy może to być ( ale to też jeden z przykładów) pragnienie romantycznego związku i znalezienia w nim pocieszenia. Jak się od tego uwolnić? Jedną z metod jaką stosuję podczas moich sesji jest afirmacja – należy ją powtarzać kilka razy dziennie – ważne – czując to , co mówimy. W tym wypadku brzmi ona:”Miłość jest we mnie i wokół mnie.Przyciągam teraz do siebie kochających ludzi”.
Jeśli masz problem z nadmiernym apetytem na słodycze zgłoś się na sesje – znajdziemy moment kiedy zacząłeś sięgać po słodycze – porozmawiamy o tym , jak to zmienić i otrzymasz afirmację – zapraszam.

Zostaw komentarz